Ametisse tagasi pöörduda on võimalik

Seminari "Uued võimalused keevitamise valdkonnas" võiks pidada kitsalt erialaseks ürituseks, kui mitte arvestada selle nimetuse teist poolt - "Personali koolitamise uued võimalused", samuti Töötukassa esindaja osalust seminaril.

Seminari korraldava firma Westweld Consult OÜ (www.westweld.eu) nimetus räägib sellest, et firma spetsialiseerub mitte tootmistegevusel, vaid nõustamisel. Selgus, et sõna Consult tuleb antud juhul tõlgendada laiemalt: Westweld tegeleb sellise suhteliselt keerulise ameti kui keevitamine koolitamisega. Sel eesmärgil asutas firma õppeasutuse WestWeld Koolituskeskus, sisuliselt - täiskasvanute kooli.
Loomulikult ei õpetata siin kooliprogrammi alusel. WestWeld Koolituskeskus spetsialiseerub keevitajate kvalifikatsiooni tõstmisel, koolitab neid tööks kõige kaasaegsemal seadmestikul. Kooli õpilased - ettevõttes, eelistatavalt metalli töötlemise ettevõttes töötavad töötajad, kus on vajalik kõige kaasaegsem seadmestik, järelikult ka sellel töötamise oskus. Diplomiks aga on rahvusvaheline sertifikaat.
Westweld Consult tootmisruumi, millest ajutiselt sai konverentsi saal, kogunesid 14.oktoobril kokku just selliste ettevõtete juhid, samuti nende firmade esindajad, mis tarnivad meie turule keevitusvaldkonna viimaseid väljatöötluseid.

Nagu meil õnnestus välja selgitada, töötavad keevitajad täna mitte ainult terase ja sulamitega, vaid ka polümeersete, komposiitmaterjalidega ning selline justkui proosaline asi kui keevitus, on muutunud kõrgtehnoloogiliseks protsessiks. Seda võis näha ka seminaril esitletud seadmestikust. Sellele vaadates pudeneb "keevitaja" - presendist tööriietuses ja kandilises, musta avaga "näomaskis" tavapärane kuju kildudeks. Kaasaegsed maskid on rohkem sarnased Vormel-1 pilootide kiivritele, seadmete ja seadmestiku määratlust aga on pühendamata inimesele väga keeruline mõista.
Keevitajate järgi on täna tööturul suur nõudlus, vaatamata sellele on Töötukassas arvel hulgaliselt selle erialaga seotud, tööd otsivaid inimesi. Ja paljudel nendest ei piisa kvalifikatsiooni kaasaegsetes tingimustes töötamiseks. Ankeeti uurides näeb tööandja, et inimene ei vasta tema nõuetele.
Westweld Consult juht Sergei Boaga räägib, et põhimõtteliselt on firma võimeline keevitajat ka "nullist" ette valmistama, eelistatavam aga on töötada baasi omava spetsialistiga. Kuidas väljuda olukorrast, kui ettevõte vajab keevitajaid, neid on hulgaliselt töötute "järjekorras", kuid pole kogemusi ja sertifikaate, rääkis seminaril Töötukassa tööandjate nõustaja Olga Jefremova. Ta loetles ära need soodustused ja preferentsid, mida võib saada töötajaid koolitusele suunav ettevõte. Arvud näitavad, et paljudel juhtudel on firmadel kasulik võtta baasteadmistega töötaja ja suunata ta kvalifikatsiooni tõstmise kursustele, saamaks WestWeld Koolituskeskus taolise kooli vajalikud sertifikaadid.
– Selline lähenemine, – ütles Jefremova, – võib olla kasulik nii tööandjatele, kui töötajatele.
Seminaril osales Sillamäe Kutsehariduskeskuse endine direktor Inna Nazarova. Esitasime talle küsimuse - äkki on WestWeld Koolituskeskus õppeasutuse otsene konkurent? On ju 2015/2016 õppeaastal siin koolitatud ja sertifitseeritud 120 keevitajat, mis ületab suurelt kutsekooli lendusid.
– Pigem me täiendame üksteist, - vastas Nazarova, - ka meie kooli lõpetanud peavad kvalifikatsiooni tõstma.
Siinkohal tuleks lisada, et Sergei Boaga ja tema vend Andrei, kes vastutab firmas praktilise koolituse eest, on Sillamäe kutsekooliga otseselt seotud: Andrei - Sillamäe Kutsehariduskeskuse lõpetanud, Sergei aga õpetas seal keevitamist.
– Meie juurde tulevad inimesed nii firmade suunamisega, – rääkis Sergei, – kui iseseisvalt, oma raha eest. Me ei moodusta suuri gruppe, teeme rõhuasetuse individuaalsetele tundidele. Jälgime turgu, perioodilisi standartide muutuseid ja kõike seda teatame oma õpilastele. Meie sertifikaadid aga kehtivad praktiliselt kogu maailmas. Euroopas igal juhul.
Seminar näitas, et Westweld Consult OÜ jälgib uusi väljatöötluseid keevitusega seotud valdkonnas. Sellest tunnistab ka oma valdkonna ühe liidri, firma Abicor Binzel esindaja esinemine. See aga on juba väga spetsiifiline info. Lugejal on tähtis mõista, et töö kaotus pole kaugeltki täielik krahh. WestWeld Koolituskeskus taolised firmad töötavad ka teistes valdkondades. Töötukassas aga on programmid, mis aitavad ametisse tagasi pöörduda.

Pildigalerii>

Aadress

Aadress :

WestWeld Koolituskeskus Kadastiku 57 Narva Estonia 21004

Telefon :

+372 5531 733

Email:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Follow us: